Balıkesir Çelik Yapı

Balıkesir çelik yapıları en çok tercih eden illerimiz arasında yer almaktadır. Çok çeşitli uygulamaları sayesinde Balıkesir çelik yapılar için idealdir.

Ticari ve endüstriyel binaların yanı sıra konut binaları ve diğer yapılarda kullanılırlar. Bu yapılar güçlü ancak hafiftir, bu da onları taşımayı ve kurmayı kolaylaştırır. Uygun maliyetli olmalarına ek olarak, gerektiğinde kolayca değiştirilebilir veya büyütülebilirler.

Cold Formed olarak Türkiye’de tüm illerimize kolaylıkla hizmet sunabilmekteyiz. Hem Ege denizine hem de Marmara denizine kıyısı olan Balıkesir ili yaz aylarında turizm açısından oldukça hareketlidir. Gittikçe artan yoğunluk ve talep nedeniyle yeni yapılar inşa edilmekte ve dayanıklı, uzun ömürlü ve hızlı inşa edilebilir çelik yapılar Balıkesir ilinde sıkça tercih edilmektedir.

Çelik Yapı Nedir; Kullanım Özellikleri Nelerdir?

Çelik yapı nedir? Çelik yapı terimi, çelik elemanlardan yapılmış bir bina veya yapıyı ifade eder. Çelik yapılar, konut ve ticari binaların yanı sıra endüstriyel tesisler için de kullanılabilir. Çelik yapılar, metal yapılar olarak da bilinmektedir. Özellikle son zamanlarda çelik yapı malzemesinin sıklıkla tercih edildiklerini rahatlıkla ifade edebiliriz. Bu durum çelik yapıların üst düzeyde bir performansı ortaya koymasından kaynaklanmaktadır.

Çelik yapılar, diğer yapı malzemelerine göre birçok avantaj sunar. Çelik, inşaat amaçları için mevcut en güçlü malzemelerden biridir. Ağır yükleri basınç altında eğilmeden veya burkulmadan destekleyebilir; bu, rüzgar yükünün sorun olduğu yüksek binalarda kullanım için ideal bir seçimdir.

Çelik çok güçlü olduğundan, insan ve ekipman gibi ağır yükleri desteklemek için beton veya ahşap gibi kalın plakalardan yapılması gerekmez!’ Bunun yerine, bir binanın yapısında çelik kirişler veya kolonlar yerine kullanıldığında, beton veya ahşabın ağırlığından çok daha az ağırlığa sahip ince levhalar halinde oluşturulabilir. Bu, inşaat projeleri sırasında işçilerin işlerini daha kolay hale getirmektedir.

Çelik, dış şartlar ve ağır yüklere dayanabilen güçlü bir malzemedir. Zamanla paslanma veya çürüme yapmaz. Bu, yağmur, kar, rüzgar ve güneşe maruz kaldığı dış uygulamalar için idealdir. Çelik diğer malzemeler kadar ısıyı emmediği için ikliminizin soğuğundan veya sıcaklığından üstün yalıtım sağlar. Bu, evinizin veya işyerinizin sıcaklığını daha kolay koruyacağı ve enerji faturalarından tasarruf etmenizi sağlayacağı anlamına gelir.

Çelik yapılar, hava koşullarına karşı dayanıklılığının yanı sıra, yangına günümüzün diğer yapı malzemelerinin çoğundan daha iyi dayanabilmektedir. Çelik yapıların yüksek sıcaklıklara dayanma kabiliyeti, onları yaz aylarında orman yangınlarının yaygın olduğu Kaliforniya gibi orman yangınlarına eğilimli alanlarda kullanım için ideal kılmaktadır. Çelik, zaman içinde çok az bakım gerektirdiği ve ev veya iş yeri inşa etmek için uygun fiyatlı bir malzemedir.