TEKNOLOJİ

İleri mühendislik ..asasa

Cold-Formed kuruluşu, ülkemiz ve avrupa başta olmakla beraber birçok ülkenin hazırlamış olduğu yönetmelikleri esas alarak geçerli yük standartlarıyla araştırma geliştirme çalışmaları yaparak özel tasarım hesap yönleri geliştirmiş ve çalışmaların sonuçlarını, uluslararası tahkikleri sonlu eleman sonuçları geliştirmektedir. Cold-formed üretim proseslerinde konvansiyonel çeliğin alışılmış tasarım metotlarına ilave olarak, AR-GE ,ÜR-GE ile edinen tecrübeler dikkate almaktadır.

Bu konuda ulus ve uluslar arası yayınlar her daim araştırılmaktadır. Cold-formed steel tasarım metotları sonuçları referans alarak güncel değişmeler yapmaktadır.

KESİT MDR (4) KESİT MDR (7)

Cold-formed steel tüm üretimlerinde tasarım aşamasında alınan statik/dinamik yük değerlerini kar, rüzgar,deprem uluslararası standartlara tanımlı yükleri ile işveren tarafından verilen yüklere esas alarak uluslararası yapı yönetmelikleri koşulları almaktadır. Dayanımlar için karakteristik direnç oluşturulacak yük birleşimleri seçilen ve bağlı olarak Kullanılabilirlik, öngörülen kullanım koşullar altında yapının bekleneni yerine getirmesi ile çevresel etkilere karşı dayanıklılığının sağlanması ve yapısal olmayan elemanların etkilenmemesi fiziki şartların sağlanması, Kullanılabilirlik durumları belirli direnç prensipleri sisteminin değişim ile ivme gibi enerji sınırları ile tüm koşullar diğer mukavemet şartlarından tam bağımsız olarak çalıştırılmaktadır.

Cold-formed teknolojisi çevreye duyarlı, sürdürebilirlik bilincinde doğaya en az harabiyet veren yapıları üretmeyi taahhüt eder.

DOĞAYA UYUMLU Çevreci yapılar sunuyoruz.